راهنمای رشد شخصی

راهنمای رشد شخصی

همه ما در زندگی اهدافی داریم و گاهی اوقات این اهداف می توانند بر اثر هوس تغییر کنند. بدتر اینکه ، گاهی اوقات ، ما این اهداف را به مقصد می رسانیم و می فهمیم که از رفتن در آن مسیر پشیمان هستیم. با کار بر روی رشد شخصی خود ، از ناامیدی در زندگی جلوگیری کنید. برای کمک به این نکات توسعه را امتحان کنید.

با شخصیت واقعی خود بیدار شوید. این گفته راحتتر از انجام است ، به ویژه هنگامی که دوستان ، خانواده و افراد قابل توجه دیگر به این بستگی دارند که آنها فکر می کنیم ما هستیم یا کسانی که به ما احتیاج دارند. به فراتر از “شما” که ارائه می دهید نگاه کنید و روح واقعی و عمیق تری را پیدا کنید که در روح شما زندگی می کند. سعی کنید هر روز قسمت های جدیدی از آن روح را وارد واقعیت زندگی روزمره خود کنید.

اختصاص وقت برای خود درصورت نیاز واقعی به شما امکان می دهد زندگی را بهتر اداره کنید. دائماً تحت فشار و استرس قرار می گیرید ، نه تنها ذهن و بدن شما را خراب می کند ، بلکه شما را محکم در چرخه کنترل خارج می کند. داشتن کنترل بر موقعیت ها به شما امکان می دهد امروز تصمیمات بهتری بگیرید ، که شما را برای فردا بهتر آماده می کند. این یک چرت زدن قدرت است ، قدم زدن در پارک یا تعطیلات کامل ، وقت گذاشتن برای خود مراقبت از خودتان است.

اگر می خواهید رویاهایتان به واقعیت تبدیل شوند ، آنها را به اهداف خود تبدیل کنید. تجسم چیزی باعث سهولت در شکستن اجزای سازنده صحنه می شود. اگر قادر به دیدن آن باشید ، می توانید مانند آن اتفاق بیفتید. با ایجاد انگیزه در خود و تبدیل رویاهایتان به اهداف ملموس ، در کمترین زمان خود را در مکان جدیدی از زندگی خواهید یافت.

احاطه در خود با افراد مثبت به شما در به دست آوردن اعتماد به نفس کمک می کند. انرژی مثبت مسری است و این نوع افراد همیشه شما را ترغیب می کنند تا به اهداف خود برسید و به شما اعتماد به نفس لازم برای موفقیت را می دهد. احاطه بر خود با منفی ، نتیجه کاملاً معکوس دارد زیرا در صورت نیاز به این بالابر حیاتی ، شما را تشویق نمی کند.

وقتی به دنبال انگیزه هستید ، از اظهارات مثبت استفاده کنید. تأییدهای مثبت – مانند “من می توانم این کار را انجام دهم!” – به بسیاری از افراد کمک کنید تا انگیزه سریع خود را پیدا کنند. اینها به شما کمک می کنند تا اعتماد به نفس داشته باشید. قادر به انجام بیشتر و به عنوان یک شخص رشد کند از تأییدهای مثبت برای حفظ تمرکز در هر مرحله استفاده کنید.

برای رفتار مثبت به خود جایزه دهید. چه به طور فعال در تلاش برای لاغر شدن باشید و چه در تلاش برای بهتر کردن زمان و مسافت خود در دویدن صبح خود ، تشخیص دهید که چه پیشرفت مهمی داشته اید و بر این اساس به خود پاداش دهید. یک لباس جدید یا سفر به سالن یک انگیزه واقعی برای کار کردن تا رسیدن به اهداف خود خواهد بود.

وقت بگذارید و برای همه مواردی که ممکن است در زندگی شما اشتباه رخ دهد ، یک برنامه بازگشت به عقب تنظیم کنید. اگر برای مواردی که ممکن است اشتباه پیش بیایند برنامه ریزی می کنید ، مطمئناً کنار آمدن با این شرایط راحت تر خواهید بود. برنامه هایی برای سقوط مالی ، شخصی و شغلی تنظیم کنید که ممکن است اتفاق بیفتد اما درمورد وقوع آن تأکید نکنید.

هر روز برای مطالعه وقت بگذارید. با خواندن ، به خود این فرصت را می دهید که خطاها و چالش های دیگران و نحوه برخورد آنها را تصور کنید. این امر با درکی به شما در مورد بهترین روش ها و سناریوهای بد ، روند رشد شخصی شما را تسریع می کند. یک هدف خوب برای شروع این است که هر ماه یک کتاب بخوانید و هر روز پانزده دقیقه برای انواع دیگر خواندن ، مانند وبلاگ ها یا روزنامه ها مشخص کنید.

از تجسم برای کمک به شما در پیروی از اهداف خود استفاده کنید. احساس خود را در هنگام رسیدن به هدف خود تجسم کنید. خود را در رسیدن به هدف هر شب قبل از خواب و هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ، تجسم کنید. تجسم خود در حلقه برندگان به شما کمک می کند تا انگیزه خود را حفظ کنید و به دلیل احساسات منفی یا عقب نشینی های کوچک کمتر از خط خارج خواهید شد.

یک نگرش خوب و مثبت در پیشرفت شما به عنوان یک فرد کمک زیادی می کند. یک نگرش بد فقط می تواند شما را در مسیر نادرست زندگی سوق دهد و از دستیابی شما به تمام توانایی های شما جلوگیری کند. سعی کنید مثبت بمانید تا بتوانید به اهداف خود برسید.

وقتی اشتباهی مرتکب شدید ، به این فکر کنید که اگر فرزندتان یا بهترین دوستتان همین کار را کرده باشند ، ممکن است به او بگویید. در بسیاری از مواقع افراد می توانند نسبت به خود سخت گیرتر از دیگران در صورت عدم ضرورت عمل کنند. وقتی اشتباه می کنند با دیگران به همان لطف باشید که با دیگران رفتار می کنید و احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

قبل از اینکه پیشرفت شخصی مثبت اتفاق بیفتد ، باید بپذیرید که بین جایی که اکنون هستید و موقعیت نهایی شما در زندگی فاصله ای وجود دارد. عدم اعتراف به وجود این شکاف ، مانع از انجام مراحل بعدی می شود و بنابراین شما را در جایگاه آرام می گذارد.

یک نکته عالی که می تواند شما را در دستیابی به اهداف توسعه شخصی خود یاری کند این است که بتوانید صادقانه به خود نگاه کنید تا نقایص خود را ارزیابی کنید. اگر منیت نفخ داشته باشید ، عبور از نقاط چسبنده برای شما سخت خواهد بود زیرا نمی توانید ببینید چه اشتباهی انجام می دهید.

هنگامی که می خواهید خود را به شکلی بهتر توسعه دهید ، باید به دنبال فصاحت به دنبال پاکی باشید. شما می خواهید خردی را کشف کنید که حقیقت ناب است. باید سعی کنید از دروغ پرهیز کنید

درباره admin

همچنین ببینید

در حال رشد برای نشان دادن پتانسیل واقعی خود

در حال رشد برای نشان دادن پتانسیل واقعی خود تصمیم گیری برای تغییر زندگی بهتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *