راهنما برای هر کسی که به دنبال توسعه و رشد شخصی است

راهنما برای هر کسی که به دنبال توسعه و رشد شخصی است

به نظر می رسد یافتن ابزارها و ایده های مورد نیاز برای پیشرفت شخصی یافتن سوزن در انبار کاه به نظر می رسد. با این وجود ، در مقاله زیر چندین نکته وجود دارد که می تواند همان چیزی باشد که شما برای پیشرفت در مسیر بهتر شدن به آن نیاز دارید.

یک نکته عالی برای خودآموزی این است که در هنگام اشتباه اشتباه خود را زیر پا نگذارید. همه ما انسان هستیم و همه اشتباه می کنیم. اگر بخاطر کامل نبودن خود را بزنید ، هرگز خوشحال نخواهید شد. یادگیری نحوه زندگی با اشتباهات ، شما را بسیار شادتر خواهد کرد.

رشد شخصی فرآیندی برای تعیین اهداف و کار سخت برای دستیابی به آنها است. بعضی از اهداف پاداش خودشان است. اگرچه اهداف دیگر می توانند از پاداش ملموس تری استفاده کنند. پاداش های موفقیت باید از قبل تعیین شود تا بتوان از آنها برای ایجاد انگیزه استفاده کرد. پذیرفتن پاداش برای هدفی که به دست آورده اید ، موفقیت روند رشد شخصی را نیز تقویت می کند و شما را ترغیب می کند که به آن پایبند باشید.

یک مکان ، در خانه یا محل کار ، که باید بدون سر و صدا باقی بماند ، میز شما است. این منطقه کار شخصی شما است ، بنابراین باید بدانید همه چیز کجاست. شما باید سازماندهی کنید ، مانند پرونده ها و کشوها برای مقالات مهم خود و نگهدارنده چیزهایی مانند مداد ، کارت ویزیت و گیره های کاغذی.

پیشرفت شخصی کار سختی است. توسعه احساس خود به معنای وام دادن مهارت خود به دیگران است. در مسیر کشف خود ، از خودگذشتگی را تمرین کنید. با کمک به دیگران ، ممکن است چیزهای جدیدی درباره خود پیدا کنید. علاوه بر این ، کمک به دیگران یک افزایش فوق العاده برای عزت نفس شما است. این می تواند انگیزه شما را برای ادامه کار و انجام کارهای دیگر برای بهتر شدن جهان فراهم کند.

هر کاری که می کنید را تحلیل کنید. اگر یک مجموعه اصلی از اعتقادات را تمرین می کنید ، وقتی آنها را تمرین می کنید ، چگونگی پایبندی به اعتقادات خود و معنای این عمل برای اقدامات آینده و باورهای اصلی خود را مشخص کنید. این شما را قادر می سازد تا در مسیر پیشرفت خود به شخصه کاملاً واضح باشید.

تنهایی چیزی است که بسیاری از مردم روزانه با آن مبارزه می کنند. یک نکته آسان برای کمک به تسخیر این احساس تنهایی این است که یاد بگیرید از همراهی خود لذت ببرید. بیاموزید چگونه خودکفا باشید که باعث افزایش عزت نفس می شود و سپس شما را از ترس دائمی از تنهایی خلاص می کند.

مدیریت خلق و خوی می تواند یکی از سخت ترین اهداف برای انجام باشد ، اما این غیرممکن نیست. اولین قدم این است که درک کنید حالات روحی شما همیشه تقصیر خود شما نیست. بسیاری اوقات ، به دلیل اعمال و گفتار افراد دیگر یا وضعیت اطراف شما رخ می دهد. به محض اینکه فهمیدید که اجازه داشتن روحیات روحی دارید و مجبور نیستید آنها را خاموش کنید فقط به این دلیل که دیگران از شما می خواهند ، لحظه ای است که شما به آرامی می توانید روی آنها تمرکز کنید و قادر به انتخاب حال و هوایی که می خواهید در آن باشید.

نکته دیگری که می توانید هنگام بهتر کردن خود ، حرفه خود و چشم اندازها و چشم اندازهای زندگی خود در نظر بگیرید این است که زندگی را برای خود زندگی کنید! آنچه ممکن است دیگران بخواهند انجام دهید ، بگویید یا رفتار نکنید زیرا این امر مانع رشد فردی شما در بسیاری از سطوح می شود.

بهتر است از خوردن غذاها و نوشیدنی های تهیه شده با آسپارتام ، که یک شیرین کننده مصنوعی است و اغلب در نوشیدنی های رژیمی وجود دارد ، خودداری کنید. این می تواند از تشکیل سروتونین جلوگیری کرده و همچنین باعث افسردگی ، بی خوابی و سردرد شود. این اتفاق به خصوص در کسی که از قبل در توسعه سروتونین مشکل دارد مستعدتر است.

گاهی اوقات کمک گرفتن چیزی فراتر از خود ماست. در مواردی از این قبیل لازم است که به یک متخصص بهداشت و درمان مجاز ، مانند یک روانشناس مراجعه کنید. با گذشت سالها از تجربه آنها یاد گرفته اند که به افرادی مانند خود شما کمک کنند تا از پس شرایط دشوار برآیند. فکر نکنید که همه چیز را می توانید به تنهایی حل کنید ، به یک روانشناس مراجعه کنید.

اگر از اضطراب رنج می برید ، سعی کنید با یک دوست خود به دیدن فیلم بروید. این شما را در یک موقعیت اجتماعی قرار می دهد ، اما مجبور نیستید به طور گسترده با دیگران معاشرت کنید. این همچنین به شما کمک می کند تا در تنظیماتی که شامل ازدحام جمعیت است راحت باشید.

عزت نفس خود را با کنترل نحوه گفتگو با خود تقویت کنید! با خود خوب باشید و مطالب و اشتباهات کوچک خود را بپذیرید. هیچ کس کامل نیست ، و احتمالاً با انتقاد بیش از حد و عفو نکردن از افراد دیگر این کار را نمی کنید ، بنابراین نسبت به خود چنین رفتار نکنید! به خودتان اجازه دهید اشتباه کند و بی نظیر باشد.

افکار منفی که در ذهن شماست را کنار بگذارید. منفی ، مشکوک و افکاری که رشد خود را محدود می کنند در ذهن شما جایی ندارند. آنها رسیدن به آرامش و هماهنگی را که برای شما سعادت زندگی شما را به ارمغان می آورد تقریباً غیرممکن خواهد کرد.

شوخ طبعی را در چیزها ببینید. وقتی می توانید سبک شوید و بخندید. به هر دلیلی خنده بهترین دارو است. نه تنها می تواند استرس را تسکین دهد ، بلکه می تواند وضعیت اجتماعی را نیز بهبود بخشد. مردم به دیگران سرگرم می شوند که دور و برشان سرگرم کننده است و وقتی مردم به سمت شما جذب می شوند ، نمی توانید احساس کنید که در بالای دنیا احساس می کنید.

یک نکته عالی برای پیشرفت شخصی این است که همیشه هنگام انتخاب بهترین کار باید به اندازه کافی تلاش کنید. شما نمی توانید هنگام تصمیم گیری تنبل باشید.

درباره admin

همچنین ببینید

در حال رشد برای نشان دادن پتانسیل واقعی خود

در حال رشد برای نشان دادن پتانسیل واقعی خود تصمیم گیری برای تغییر زندگی بهتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *