نکات عالی برای کمک به شما در پیشرفت شخصی

نکات عالی برای کمک به شما در پیشرفت شخصی

یک نفر در دنیا وجود ندارد که ۱۰۰٪ از روشی که دارد راضی باشد. همیشه حداقل یک مورد در مورد خودشان وجود دارد که دوست دارند تغییر دهند. خودیاری هنر تشخیص این است که کدام یک از این عادت ها را می توان تغییر داد و چگونه می توان برای شروع این کار تحریک کرد. برخی از نکات مفید برای راهگشایی شما به شرح زیر است.

در حالی که اصطلاح “خودیاری” به این معنی است که شما می توانید خودتان را توسط بوت استراپ خود ارتقا دهید و زندگی خود را بهتر کنید ، هرگز نمی توانید این کار را به تنهایی انجام دهید. به دنبال همکاران و مربیانی باشید که بتوانند در مواقع حساس به شما عقل یا توصیه دهند. با ساختن شبکه ای از طرفداران و درخواست کمک ، خود را برای کمک به خود و زنده ماندن از شرایط آشفته ، مجهزتر می کنید.

هنگام برخورد با فرآیندهای خودیاری برای اضطراب ، یافتن چیزی که به شما افکار آرام و تسکین دهنده دهد مهم است. بدون فکر آزاد کننده ، اضطراب ممکن است افزایش یابد تا زمانی که دچار حمله اضطراب شوید. با این افکار آرام و آرامش بخش ، قلب و افکار اضطراب آور خود را کند می کنید.

پیشرفت شخصی کار سختی است. توسعه احساس خود به معنای وام دادن مهارت خود به دیگران است. در مسیر کشف خود ، از خودگذشتگی را تمرین کنید. با کمک به دیگران ، ممکن است چیزهای جدیدی درباره خود پیدا کنید. علاوه بر این ، کمک به دیگران یک افزایش فوق العاده برای عزت نفس شما است. این می تواند انگیزه شما را برای ادامه کار و انجام کارهای دیگر برای بهتر شدن جهان فراهم کند.

همیشه آماده باشید تا هر ایده ای را که در هر زمان و مکانی دارید ، یادداشت کنید. هرجایی که می روید با خود یک روزنامه یا دفتر خاطرات داشته باشید. وقتی چیزی به سراغتان می آید یادداشت های مفصل را خط بزنید و سپس هر وقت خلاقیت شما برانگیخت آنها را انجام دهید.

اعتماد به نفس شما در طی دوره های رشد فردی از یک رابطه هماهنگ با خود اصلی شما بهره مند می شود. اگر با ذهن ، جسم و روح خود هماهنگ باشید ، دفاع از خود در برابر چالش های اعتقادات و ارزشهای اصلی خود راحت تر خواهد بود. این به شما کمک می کند تأثیر عقاید و اعتماد به نفس خود را در آنها تقویت کنید.

یکی از ملفه های اساسی رشد شخصی ، آموزش است. آیا آن شغل را که همیشه آرزو داشته اید می خواهید؟ احتمال این که شما برای انجام این کار به آموزش نیاز داشته باشید وجود دارد. کالج ها و دانشگاه های محلی را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک مناسب تر از مدرک مورد نظر خود با قیمت مناسب است. قبلاً مدرک دارید؟ برخی از برنامه های آموزش عالی یا برنامه های کارشناسی ارشد را بررسی کنید!

از درخواست کمک نترسید. این می تواند یکی از مهمترین مواردی باشد که باید در سفر به خودیاری بدانید. درخواست کمک از اطرافیان که واجد شرایط هستند در واقع نشان از قدرت دارد. شما از شخصی سودمند هستید که عینی و کمی باتجربه تر از شما است.

نگهداری یک روزنامه می تواند یک استراتژی عالی برای کمک به خود باشد. اگر مطمئن نیستید که در مورد چه چیزی بنویسید ، با نوشتن تمام نکات مثبتی که می توانید در آن روز فکر کنید ، شروع کنید. اینها می تواند چیزهایی باشد که شما به خاطر آنها سپاسگزار باشید یا اتفاقات خوبی است که آن روز رخ داده است. نوشتن نکات مثبت به شما کمک می کند تا احساس مثبت تری داشته باشید.

یک راهکار خودیاری برای غلبه بر اضطراب ، توقف تفکر مطلق ، استفاده از کلماتی مانند “هرگز” ، “همیشه” ، “باید” و غیره است. این نوع تفکر تحریف شده منجر به انتظارات غیرواقعی می شود ، که باعث می شود فشار اضافی و بیش از حد به خود وارد کنید. با غلبه بر این تحریف های شناختی و بیان افکار واقع بینانه تر ، کمتر خود را تحت فشار استرس قرار می دهید.

روی رشد شخصی خود کار می کنید؟ کنترل را در دست بگیرید – افکار منفی را از بین ببرید! داشتن یک طرز فکر صحیح می تواند تفاوت بین موفقیت و بدترین دشمن بودن شما باشد. به خودتان آموزش دهید تا مثبت بیندیشید! شما به یک نوار لاستیکی نیاز خواهید داشت. باند را به دور مچ دست خود قرار دهید – مطمئن شوید خیلی سفت نیست – و هر بار که فکر خود را منفی می گیرید ، آن را محکم ببندید! صدمه خواهد دید ، و به زودی خواهید دید که از فکر منفی به هر قیمتی پرهیز می کنید!

از خود گذشته باشید اگر شروع به مراقبت و کمک بیشتر به دیگران کنید ، متوجه خواهید شد که خودتان را فدا می کنید. این زمانی است که می توانید واقعیت خود را بهتر بشناسید و ببینید چه چیزی باید کمی تغییر کند و چه چیزی خوب است به همان شکل که هست.

به یاد داشته باشید که خودتان را فقط بر اساس عملکرد خود اندازه گیری نکنید. معیارها ، اهداف و دستاوردها همه چیز بزرگی است ، اما وقتی ارزش خود را صرفاً بر اساس این جنبه ها بنا کنید ، خود را برای شکست در آینده زندگی آماده می کنید. سعی کنید خود را به عنوان یک فرد کامل رشد دهید ، از جمله در زندگی اجتماعی و خانوادگی.

هنگام تعیین هدفی برای پیشرفت شخصی خود حتماً آن را چالش برانگیز کنید ، اما غیرممکن نیست. تعیین هدف غیرممکن می تواند به همان اندازه تعیین هدف خیلی آسان برای پیشرفت شما مضر باشد. این می تواند بسیار روحیه آور باشد. آنچه را هدف واقعی می دانید پیدا کنید ، سپس نوار را کمی بالاتر ببرید. به این ترتیب بدون اطمینان به شکست ، خود را تحت فشار قرار می دهید.

لیستی از اهداف و رویاهای خود تهیه کنید. آنها را یادداشت کنید و در دسترس آنها قرار دهید تا بتوانید هر از چندگاهی به آنها نگاه کنید. آنها را مرور کرده و تغییر دهید

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *